YÜRÜRLÜK TARİHİ : 14.11.2022
TeraryumApp’e Hoş Geldiniz!

 1. KULLANIM ŞARTLARI SÖZLEŞMESİNİN KABULÜ
  TeraryumApp kullanımınızın tabi olduğu bu Kullanım Şartları, TeraryumApp Hizmeti hakkında aşağıda belirtilen bilgileri sağlamaktadır. Bir TeraryumApp hesabı oluşturduğunuzda veya TeraryumApp’i kullandığınızda bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Bu Kullanım Koşulları, sizinle TeraryumApp arasında bir sözleşme teşkil eder. İşbu Sözleşmenin tüm şartlarına bağlı olmayı kabul etmiyor ve onaylamıyorsanız lütfen Hizmeti kullanmayın.
  Zaman zaman bu Sözleşmede ve Hizmette değişiklikler gerçekleştirebiliriz. Bunu kanunlardaki değişiklikleri veya gereksinimleri yansıtmak, yeni özellikler veya işletme pratiklerinde değişiklikler yapmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı yapabiliriz. Bu Sözleşmenin en güncel versiyonu, www.teraryumapp.com adresinde yayınlanacak olup güncel versiyonunu düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Güncel versiyon geçerli olan versiyondur.
  Değişiklikler hak veya yükümlülüklerinizi etkileyen önemli değişiklikler ise, (ilgili kanun uyarınca bir engel olmadığı takdirde) değişikliklerden en az 30 gün önce sizi Hizmet üzerinden bildirim veya e-posta yolu dahil olmak üzere uygun yollardan haberdar edeceğiz. Değişiklikler geçerli olduktan sonra Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, tadil edilmiş Sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
 1. UYGUNLUK
  TeraryumApp’de bir hesap oluşturmadan önce Hizmetlerimizi kullanmaya uygun olduğunuzdan emin olun. Bu Bölümde ayrıca Hizmetleri kullanırken neler yapabileceğiniz ve yapamayacağınızın yanı sıra TeraryumApp’e verdiğiniz haklar da açıklanmaktadır.
  Aşağıdakilerin tümü doğru olmadıkça bir hesap oluşturma veya Hizmetleri kullanma izniniz yoktur ve Hizmetlerimizi kullanmakla şunları beyan ve taahhüt edersiniz:
 2. En az 18 yaşında olduğunuzu;
 3. TeraryumApp ile bağlayıcı bir sözleşme yapmak için yasal olarak yetkin olduğunuzu;
 4. Yasalar uyarınca hizmetlerimizi kullanmanızın yasak olmadığını;
 5. Cinsel bir suç, şiddet veya şiddet tehdidi içeren herhangi bir suç işlemediğinizi, bu yüzden suçlu bulunmadığınızı;
 6. Herhangi bir mahkemede cinsel suçtan hükümlü olmadığınızı; taahhüt etmiş olursunuz.
  Bu gereklilikleri karşılamaktan herhangi bir zamanda çıktığınız takdirde Hizmetlerimize veya sistemlerimize erişim için tüm izin otomatik olarak iptal edilir ve hesabınızı hemen silmeniz gerekir.
 1. İÇERİK
  Sağladığınız veya gönderdiğiniz içerikler dâhil olmak üzere, Hizmetlerimizdeki içerikle ilgili haklarınızı ve sorumluluklarınızı anlamanız önemlidir. Uygunsuz içerik yayınlamanız kesinlikle yasaktır.
  Hizmetlerimizi kullanırken, (i) sizin Hizmetlerimizi kullanırken yüklediğiniz veya sağladığınız içeriğe (“İçeriğiniz”); (ii) diğer kullanıcıların Hizmetlerimizi kullanırken yüklediği veya sağladığı içeriğe (“Üye İçeriği”) ve (iii) TeraryumApp’in Hizmetlerimiz üzerinden ve Hizmetlerimiz vasıtası ile sağladığı içeriğe (“İçeriğimiz”) erişiminiz olacaktır. Bu sözleşmede, “içerik”, sınırlama olmaksızın, kullanıcı profilleri hakkında ve kullanıcılar arasındaki doğrudan mesajlardaki bilgiler dâhil olmak üzere, Hizmetlerimizdeki tüm metinleri, görüntüleri, videoları, sesleri veya diğer materyalleri içerir.
  3a. İÇERİĞİNİZ
  İçeriğinizden siz sorumlusunuz. Başkalarının görmesini istemediğiniz, bu Sözleşmeyi ihlal edebilecek veya sizi veya bizi yasal yükümlülüğe maruz bırakabilecek hiçbir şeyi paylaşmayın. İçeriğinizden tek başınıza sorumlu ve yükümlüsünüz ve bu nedenle, İçeriğinizle bağlantılı olarak yapılan tüm iddialar
  karşısında bizim zararlarımızı tazmin etmeyi, bizi savunmayı, ibra etmeyi ve zarardan korumayı kabul ediyorsunuz. Bize veya başka bir kullanıcıya sağladığınız bilgilerin, Facebook veya diğer üçüncü taraf kaynaklar (varsa) aracılığıyla gönderilen bilgiler de dâhil olmak üzere doğru olduğunu ve doğruluğunu sağlamak için hesap bilgilerinizi gerektiği şekilde güncelleyeceğinizi beyan ve taahhüt etmektesiniz. Bireysel profilinizde yer alan içerik, Hizmetlerimizin kullanım amacı ile ilgili olmalıdır. Siz veya başka bir kişi ile ilgili olarak herhangi bir kişisel iletişim veya bankacılık bilgisi teşhir edemezsiniz (örneğin, adlar, ev adresleri veya posta kodları, telefon numaraları, e-posta adresleri, URL’ler, kredi/banka kartı veya diğer bankacılık bilgileri). Kendinizle ilgili herhangi bir kişisel bilgiyi diğer kullanıcılara açıklamayı seçerseniz, bunu riski size ait olmak üzere yaparsınız. Çevrimiçi olarak kişisel bilgilerinizi ifşa ederken dikkatli olmanızı öneririz. Bireysel profiliniz diğer kişiler tarafından görülebilecektir, bu nedenle yayınlamadan önce İçeriğinizi paylaşma konusunda rahat olduğunuzdan emin olun. İçeriğinizin başka kullanıcılar tarafından görüntülenebileceğini ve bu Koşullara rağmen diğer kullanıcıların İçeriğinizi üçüncü taraflarla paylaşabileceğini kabul ve beyan ediyorsunuz. İçeriğinizi yükleyerek, bunu yapmak için gerekli tüm haklara ve lisanslara sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz ve içeriğinizi kullanmak için bize otomatik olarak bir lisans verirsiniz. İçeriğinizi izleyebileceğimizi veya inceleyebileceğimizi ve kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda İçeriğinizden herhangi birini kaldırma, silme, düzenleme, sınırlama veya erişimini bloke etme veya engelleme hakkına sahip olduğumuzu anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca, İçeriğinizi görüntüleme veya gözden geçirme yükümlülüğümüz olmadığını kabul etmektesiniz.
  3b. ÜYE İÇERİĞİ
  Üye İçeriğine erişiminiz olacak olsa da, Üye İçeriği sizin değildir ve Üye İçeriğini bu Koşullarda belirtilenler dışında bir amaçla kopyalayamaz veya kullanamazsınız. Diğer kullanıcılar da Hizmetlerimizde içerik paylaşacaktır. Üye İçeriği, içeriği gönderen kullanıcıya aittir ve sunucularımızda
  depolanır ve o kullanıcının yönlendirmesiyle teşhir edilir. Üye İçeriği ile ilgili herhangi bir hakkınız yoktur ve TeraryumApp tarafından açıkça izin verilmediği sürece Üye İçeriğini yalnızca Hizmetlerimizin kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurmasına ve buluşmasına olanak sağlama amacıyla tutarlı olduğu ölçüde kullanabilirsiniz. Üye İçeriğini kopyalayamaz, Üye İçeriğini ticari amaçlarla, istenmeyen postalar göndermek, taciz etmek veya yasadışı tehditlerde bulunmak için kullanamazsınız. Üye İçeriğini kötüye kullanmanız durumunda hesabınızı sonlandırma hakkımızı saklı tutarız.
  3c. İÇERİĞİMİZ
  TeraryumApp, Hizmetlerimizdeki diğer tüm içeriğin sahibidir. Hizmetlerimizde yer alan diğer tüm metinler, içerikler, grafikler, kullanıcı arayüzleri, ticari markalar, logolar, sesler, sanat eserleri, görüntüler ve diğer fikri mülkiyet bize aittir, bizim tarafımızdan kontrol edilmektedir veya lisanslanmıştır. İçeriğimiz ile ilgili tüm haklar, mülkiyet ve çıkarlar her zaman bize aittir. Aşağıda da belirtildiği şekilde İçeriğimize erişmek ve İçeriğimizi kullanmak için size sınırlı bir lisans veriyoruz ve diğer tüm hakları saklı tutuyoruz.
 2. UYGUNSUZ İÇERİK VE YANLIŞ DAVRANIŞ;
  RAPORLAMA

  Pozitif ve saygılı bir TeraryumApp topluluğunu sürdürmeye kararlıyız ve ister Hizmetlerde ister Hizmetlerin dışında, uygunsuz herhangi bir içeriği veya yanlış davranışı hoş görmeyiz. Uygunsuz Üye İçeriğini veya diğer kullanıcıların yanlış davranışını bildirmenizi öneririz. Bir kullanıcıyı doğrudan bir kullanıcının profilindeki “Şikayet Et” bağlantısı aracılığıyla bildirebilir veya “Engelle” bağlantısıyla engelleyebilirsiniz. Gizlilik Politikamızda belirtildiği gibi, kullanıcılarımızın güvenliği ve emniyeti için bağlı kuruluşlarımız arasında veri paylaşabiliriz ve bu Koşulları ihlal ettiğinize inanmamız durumunda sizi Hizmetlerimizden ve/veya yeni hesaplar oluşturmanızı önlemek dâhil olmak üzere gerekli önlemleri alabiliriz. Diğer kullanıcılarımızın güvenliğini veya gizliliğini etkileme potansiyeli bulunduğu takdirde hesabınız ile ilgili bilgileri sizin ile paylaşamayacağımızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.
 3. GİZLİLİK
  Gizlilik bizim için önemlidir. www.teraryumapp.com adresindeki gizlilik politikamızı okuyabilirsiniz. TeraryumApp’in kişisel verilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve paylaştığı hakkında bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı okuyun. Hizmetlerimizi kullanarak kişisel verilerinizi Gizlilik Politikamıza uygun olarak kullanabileceğimizi kabul edersiniz.
 4. TERARYUMAPP TARAFINDAN SİZE VERİLEN HAKLAR
  TeraryumApp size bu Koşullara tabi olarak Hizmetlerimizi kullanma ve bunlardan yararlanma hakkı verir. Bu Koşullara uyduğunuz sürece, TeraryumApp size, işbu Koşullar ve geçerli yasaların izin verdiği şekilde Hizmetlerimize erişmek ve onları kullanmak için kişisel, telifsiz, temlik edilemez, münhasır olmayan, geri alınabilir ve alt lisanslanamaz bir lisans vermektedir. Bu Koşullara uymamanız durumunda bu lisans ve Hizmete erişim için tüm izinler otomatik olarak iptal edilir.
 5. TERARYUMAPP’E VERDİĞİNİZ HAKLAR
  TeraryumApp’e sağladığınız tüm içerik size aittir ancak bize İçeriğinizi bu Sözleşmede belirtildiği şekilde kullanma hakkı da veriyorsunuz. Bir hesap oluşturmakla, TeraryumApp’e, erişmemize izin verdiğiniz tüm bilgiler dâhil olmak üzere İçeriğinizi kısmen veya tamamen ve şimdi bilinen veya gelecekte geliştirilen herhangi bir yoldan ve herhangi bir biçimde veya ortamda barındırmak, depolamak, kullanmak, kopyalamak, görüntülemek, uyarlamak, düzenlemek, yayınlamak, çevirmek, değiştirmek, yeniden biçimlendirmek, başka yapıtlara dâhil etmek, reklamını yapmak, dağıtmak ve halka açık duruma getirmek için dünya çapında, kalıcı, devredilebilir, alt lisanslanabilir, telifsiz bir hak ve lisans verirsiniz. TeraryumApp’in İçeriğinize yönelik lisansı, münhasır
  olmayan bir lisans olacaktır, ancak TeraryumApp’in lisansı, Hizmetlerimizi kullanarak oluşturulan türev çalışmalar bakımından münhasır olacaktır. Örneğin, TeraryumApp, Hizmetlerimizin İçeriğinizi içeren ekran görüntüleri için özel bir lisansa sahip olacaktır.
  Ek olarak, TeraryumApp’in Hizmetlerimiz dışında İçeriğinizin kullanımını önleyebilmesi için, TeraryumApp’e Hizmetlerimizden alınan İçeriğinizin diğer kullanıcılar veya üçüncü taraflarca ihlal edilmesi ile ilgili olarak sizin adınıza hareket etmesi için yetki veriyorsunuz. Bu, İçeriğiniz Hizmetlerimiz dışında üçüncü taraflarca alınır ve kullanılırsa, sizin adınıza bildirimler gönderme yetkisini açıkça içerir, ancak yükümlülüğünü değil. TeraryumApp, İçeriğinizin diğer kullanıcılar veya üçüncü taraflarca kullanımı ile ilgili herhangi bir işlem yapmak zorunda değildir. TeraryumApp’in İçeriğinize yönelik lisansı, geçerli yasa kapsamındaki haklarınıza tabidir (örneğin, içeriğin bu yasalarda tanımlandığı şekilde kişisel bilgiler içermesi halinde kişisel verilerin korunmasına ilişkin
  yasalar,KVKK). TeraryumApp’in Hizmetlerimizi kullanmanıza olanak sağlamasının karşılığında bizim, ve üçüncü taraf ortaklarımızın Hizmetlerimize reklam yerleştirebileceğini kabul etmektesiniz. Hizmetlerimiz hakkında TeraryumApp’e tavsiyeler veya geri bildirim göndermekle TeraryumApp’in bu geri bildirimleri size bedel ödemeden herhangi bir amaçla kullanabileceğini ve paylaşabileceğini kabul etmektesiniz.
  TeraryumApp’in yasa gereği yapması gerekli olduğunda veya: (i) yasal sürece uymak; (ii) bu Koşulların uygulanması; (iii) herhangi bir içeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermek; (iv) müşteri hizmetleri taleplerinize yanıt vermek veya (v) Şirketin veya başka bir kişinin haklarını, malını veya kişisel güvenliğini korumak için erişim, muhafaza veya açıklamanın makul olarak gerekli olabileceğine dair iyi niyetli inancına göre İçeriğiniz dâhil hesap bilgilerinize erişebileceğini, onları muhafaza edebileceğini ve açıklayabileceğini kabul etmektesiniz.
 6. SATIN ALIMLAR VE OTOMATİK OLARAK YENİLENEN ABONELİKLER
  TeraryumApp’den ürün ve hizmet satın alırsanız, siz iptal edene kadar aboneliğiniz otomatik olarak yenilenecek ve ücretlendirilecektir.
  TeraryumApp, iTunes, Google Play veya TeraryumApp tarafından yetkilendirilen diğer harici hizmetler aracılığıyla satın alınmak üzere ürün ve hizmet sunabilir. TeraryumApp ayrıca Web Sitesinde veya Uygulama içinde kredi kartı veya diğer ödeme işlemcileri aracılığıyla satın alınmak üzere ürünler ve hizmetler de teklif edebilir. Bir abonelik satın alırsanız, satın alma sırasında size açıklanan şartlara uygun olarak, siz iptal edene kadar otomatik olarak yenilenecektir. Aboneliğinizi iptal ederseniz, abonelik sürenizin sonuna kadar abonelik avantajlarınıza erişmeye devam edeceksiniz. Hizmetlerimiz abonelik olmadan kullanılabileceği için aboneliğinizin iptal edilmesi profilinizi Hizmetlerimizden kaldırmaz. Üyeliğinizi tamamen sonlandırmak isterseniz uygulama içerisinden hesabı silebilirsiniz. Fiyatlandırmamız bir dizi etkene göre değişiklik göstermektedir. Sık şekilde promosyon fiyatları sunarız bu fiyatlar bölgeye, aboneliğin uzunluğuna, paket boyutuna ve daha fazlasına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca düzenli olarak yeni özellikler ve ödeme seçenekleri test ederiz.
  8a. HARİCİ HİZMET SATIN ALIMLARI VE ABONELİKLER
  Abonelikler dâhil olmak üzere Harici Hizmet Satın Alımları, Harici Hizmet aracılığıyla işlenebilir ve bu durumda bu satın alımlar Harici Hizmet Hesabınız aracılığıyla yönetilmelidir. Abonelikler siz iptal edene kadar otomatik olarak yenilenir. Hizmet üzerinden bir satın alma işlemi yaparken, Apple Kimliğiniz veya Google Play hesabınız gibi bir Harici Hizmet üzerinden ödeme yapma seçeneğiniz olabilir (“Harici Hizmet Hesabınız”) ve Harici Hizmet Hesabınız satın alma işlemi sırasında size açıklanan koşullara ve Harici Hizmet Hesabınıza uygulanan genel koşullara uygun olarak satın alma işlemi için ücretlendirilecektir. Bazı Harici Hizmetler, yaşadığınız yere bağlı olarak satış vergisi alabilir ve bu da zaman zaman değişebilir. Harici Hizmet Satın Alımınız otomatik olarak yenilenen bir abonelik içeriyorsa, siz iptal edene kadar Harici Hizmet Hesabınızdan abonelik için periyodik olarak ücret alınmaya devam edecektir. İlk abonelik taahhüt döneminizden sonra ve yine daha sonraki abonelik döneminden sonra, abonelik abone olurken kabul ettiğiniz fiyat ve süre ile otomatik olarak devam edecektir. Bir aboneliği iptal etmek için: Aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini istemiyorsanız veya aboneliğinizi değiştirmek veya sonlandırmak istiyorsanız Harici Hizmet Hesabınıza giriş yapmalı ve aboneliğinizi yönetmek veya iptal etmek için talimatları izlemelisiniz, bizimle olan hesabınızı veya cihazınızdan Uygulamayı silmiş olsanız bile. Örneğin, Apple Kimliğinizi kullanarak abone olduysanız iptal işlemi TeraryumApp tarafından
  değil Apple tarafından yapılır. Apple Kimliğinizle yaptığınız bir satın almayı iptal etmek için Ayarlar > iTunes & App Stores > [Apple Kimliğinize tıklayın] > Apple Kimliğini Görüntüle > Abonelikler ögelerine gidin, ardından TeraryumApp aboneliğinizi bulun ve iptal talimatlarını izleyin. Ayrıca, https://getsupport.apple.com adresinden de yardım talep edebilirsiniz. Benzer şekilde, Google Play’e abone olduysanız, iptal Google tarafından işleme alınır. Google Play üzerinden yapılan bir satın alma işlemini iptal etmek için mobil cihazınızda Google Play uygulamasını başlatın ve Menü > Uygulamalarım > Abonelikler ögesine gidin, ardından TeraryumApp aboneliğinizi bulun ve iptal talimatlarını izleyin. Ayrıca, https://play.google.com adresinden de yardım talep edebilirsiniz. Bir aboneliği iptal ederseniz, iptal edilen hizmeti o anda geçerli olan üyelik döneminizin sonuna kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Abonelik, o sırada geçerli olan döneminiz sona erdiğinde yenilenmeyecektir. Harici Hizmet Hesabınızla bir ödeme iptali başlatırsanız veya başka bir şekilde bir ödemeyi geri alırsanız, TeraryumApp, TeraryumApp aboneliği istemediğinize karar verdiğinizi düşünerek hesabınızı kendi takdirine bağlı olarak derhal
  feshedebilir. Geri ödemenizin veya diğer ödeme iptalinizin kabul edilmemesi durumunda lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurun. TeraryumApp, Harici Hizmet Hesabınız aracılığıyla aboneliğiniz iptal edinceye kadar Harici Hizmet Hesabınıza fatura edilen tüm fonları muhafaza edecektir. Bazı kullanıcılar para
  iadesi talep etme hakkına sahip olabilir.
  8b. DÂHİLİ SATIN ALIMLAR VE ABONELİKLER
  Abonelikler de dâhil olmak üzere Dâhili Satın Alma işlemleri Web Sitesi veya Uygulamada sağladığınız Ödeme Yöntemi kullanılarak işlenir. Abonelikler siz iptal edene kadar otomatik olarak yenilenir. Bir Dâhili Satın Alma işlemi yaparsanız, seçtiğiniz Hizmetler için size gösterilen fiyatların yanı sıra ödemelerinize uygulanabilecek tüm satış vergilerini veya benzer vergileri ödemeyi kabul edersiniz (ve zaman zaman değişebilecek şekilde) ve TeraryumApp’e sağladığınız ödeme yöntemini (“Ödeme Yönteminiz”) ücretlendirme yetkisi verirsiniz. TeraryumApp, ödemeyi talep etmiş veya almış olsak bile herhangi bir faturalandırma hatasını veya yanlışını düzeltebilir. Ödeme Yönteminiz ile bir ödeme iptali başlatırsanız veya başka bir şekilde bir ödemeyi geri alırsanız,
  TeraryumApp, TeraryumApp aboneliği istemediğinize karar verdiğinizi düşünerek hesabınızı kendi takdirine bağlı olarak derhal feshedebilir. Geri ödemenizin veya diğer ödeme iptalinizin kabul edilmemesi durumunda lütfen Müşteri Hizmetleri ile iletişim kurun. Dâhili Satın Almanız otomatik olarak yenilenen bir abonelik içeriyorsa, siz iptal edene kadar Ödeme Yönteminiz abonelik için periyodik olarak ücretlendirilmeye devam edecektir. İlk abonelik taahhüt döneminizden sonra ve yine daha sonraki abonelik döneminden sonra, aboneliğiniz abone olurken kabul ettiğiniz fiyat ve süre ile otomatik olarak devam edecektir. Bir aboneliği iptal etmek için, uygulamada oturum açıp Ayarlar sayfasına gidebilir ve ardından “Abonelikler”e tıklayıp, daha sonra abonelikten çıkmak için talimatlarını izleyebilir veya (2) Android Uygulamasını açıp Ayarlar sayfasına gidebilir, ardından Satın Almalar’a tıklayıp abonelikten çıkma talimatlarını izleyebilirsiniz. Bir aboneliği iptal ederseniz, iptal edilen hizmeti o anda geçerli olan üyelik döneminizin sonuna kadar kullanmaya
  devam edebilirsiniz. Abonelik, o sırada geçerli olan döneminiz sona erdiğinde yenilenmeyecektir. Ödeme Yöntemi bilgilerinizi Ayarlar aracını kullanarak düzenleyebilirsiniz. Bir ödeme, son kullanma tarihi, yetersiz fonlar veya başka bir nedenle başarılı bir şekilde işlenmezse, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz ve güncellenebilecek olan Ödeme Yöntemini faturalandırmaya devam etmemize izin vermektesiniz. Bu, ödeme
  fatura tarihlerinizde bir değişikliğe neden olabilir. Buna ek olarak, kredi veya banka kartınızı düzenleyen kuruluş tarafından belirtildiği şekilde kredi veya banka kartınız için güncellenmiş veya yeni son kullanma tarihleri ve kart numaraları almamız için bize yetki verirsiniz. Ödemenizin koşulları Ödeme Yönteminize bağlı olacaktır ve siz ve finans kuruluşu, kredi kartı veren kuruluş veya seçtiğiniz Ödeme Yönteminin başka bir sağlayıcısı arasındaki anlaşmalarla belirlenebilir. Bazı kullanıcılar para iadesi talep etme hakkına sahip olabilir.
  8c. PARA İADELERİ
  Genel olarak tüm satın almalar nihaidir ve para iadesi yoktur. Bulunduğunuz yerde geçerli yasalar iadeyi öngörmedikçe kısmen kullanılmış dönemler için hiçbir para iadesi veya alacak söz konusu değildir.
 7. HESAP SONLANDIRMA
  Hizmetlerimizi artık kullanmak istemiyorsanız veya herhangi bir nedenle biz hesabınızı sonlandırırsak bilmeniz gerekenler şunlardır. Uygulamada oturum açarak, “Ayarlar”a giderek hesabınızı devre dışı bırakmak veya silmek için talimatları izleyerek hesabınızı istediğiniz zaman silebilirsiniz. Ancak ek faturalandırmadan kaçınmak için Harici Hizmet Satın Alımlarınızı Harici Hizmet Hesabınız (ör. iTunes, Google Play) üzerinden iptal etmeniz/yönetmeniz gerekecektir. TeraryumApp bu Koşulları ihlal ettiğinize, Hizmetlerimizi kötüye kullandığınıza veya TeraryumApp’in Hizmetlerimiz içinde veya
  dışında uygunsuz veya yasa dışı olduğunu düşündüğü bir şekilde davrandığınıza inandığı takdirdeTeraryumApp araştırma yapma ve uygunsa para iadesi olmadan hesabınızı askıya alma veya sonlandırma hakkını saklı tutar. Herhangi bir yükümlülük olmadan ve Hizmetlere erişiminizi önlemek dâhil ancak bununla sınırlı olmamak üzere size önceden bildirimde bulunma yükümlülüğü olmadan, Koşulları uygulamak için mevcut olan herhangi bir kişisel, teknolojik, yasal veya diğer araçları kullanma hakkımızı saklı tutuyoruz. Hesabınızın herhangi bir nedenle sizin tarafınızdan veyaTeraryumApp tarafından feshedilmesi durumunda, bu Koşullar siz ve TeraryumApp arasında geçerli ve uygulatılabilir olmaya devam eder ve yapılan satın alımlar için herhangi bir iade alma hakkınız olmayacaktır. Bilgileriniz Gizlilik Politikamıza uygun olarak saklanacak ve silinecektir.
 8. SABIKA KAYDI VEYA KİMLİK DOĞRULAMA
  KONTROLÜ YAPILMAMAKTADIR

  TeraryumApp, kullanıcıları hakkında sabıka kaydı veya kimlik doğrulama kontrolleri yapmaz. Başkalarıyla etkileşim kurarken muhakeme gücünüzü kullanmanız gerekmektedir.
  TERARYUMAPP’IN KULLANICILARI HAKKINDA SABIKA KAYDI VEYA KİMLİK DOĞRULAMA KONTROLLERİ YAPMADIĞINI VEYA KULLANICILARININ GEÇMİŞİNİ
  SORGULAMADIĞINI KABUL EDİYORSUNUZ. TERARYUMAPP KULLANICILARIN DAVRANIŞLARI, KİMLİKLERİ, NİYETLERİ, MEŞRULUKLARI VEYA DÜRÜSTLÜKLERİ HAKKINDA HİÇBİR BEYANDA VEYA GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR.TERARYUMAPP, MEVCUT KAMU KAYITLARINI KULLANARAK
  HERHANGİ BİR ZAMANDA HERHANGİ BİR SABIKA KAYDI SORGULAMASI VEYA BAŞKA TARAMALAR (CİNSEL SUÇLU SİCİLİ ARAMALARI GİBİ) YAPMA
  HAKKINI SAKLI TUTAR VE SİZ DE TERARYUMAPP’İN BUNLARI YAPMASINA İZİN VERİYORSUNUZ VE SAĞLADIĞINIZ HERHANGİ BİR BİLGİNİN BU AMAÇLA
  KULLANABİLECEĞİNİ KABUL EDİYORSUNUZ.TERARYUMAPP, BİR TÜKETİCİ RAPORLAMA KURULUŞU ARACILIĞIYLA BİR TARAMA GERÇEKLEŞTİRMEYE KARAR VERİRSE, USCA & GÜDELOĞLU DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
  Av. Kemal Selim USCA
  Av. Kürşad GÜDELOĞLU
  TERARYUMAPPİ BU ŞARTLARA UYGUNLUĞUNUZU BELİRLEMEK İÇİN HAKKINIZDA BİR TÜKETİCİ RAPORU ALMA VE KULLANMA KONUSUNDA YETKİLENDİRİYORSUNUZ.
  DİĞER KULLANICILARLA ETKİLEŞİMLERİNİZDEN YALNIZCA SİZ SORUMLUSUNUZ. CİNSEL SUÇLU TARAMALARI VE DİĞER ARAÇLAR GÜVENLİĞİNİZİ
  GARANTİ ETMEZ, GÜVENLİK İPUÇLARINI VE DİĞER MAKUL GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ İZLEMENİN YERİNİ ALMAZ. YENİ İNSANLARLA İLETİŞİM KURARKEN VEYA TANIŞIRKEN HER ZAMAN EN İYİ MUHAKEME YETENEĞİNİZİ KULLANIN VE UYGUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ALIN. TERARYUMAPP TARAFINDAN GÖNDERİLEN OTOMATİK BİLDİRİMLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE, HİZMET ARACILIĞIYLA ALINAN İLETİŞİMLER, DOLANDIRICILIK, İSTİSMAR, TACİZ VEYA
  DİĞER UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR DÂHİL OLMAK ÜZERE UYGUNSUZ AMAÇLAR İÇİN HİZMETLE İLGİLENEN KULLANICILARDAN KAYNAKLANABİLİR.
  TeraryumApp saygılı bir kullanıcı deneyimini teşvik etmek için çaba gösterse de, Hizmette veya Hizmet dışında herhangi bir kullanıcının davranışından sorumlu değildir. Diğer kullanıcılarla tüm etkileşimlerinizde dikkat göstermeyi kabul etmektesiniz, özellikle Hizmet dışında iletişime geçmeye veya yüz yüze
  tanışmaya karar verirseniz gerekli dikkat ve özeni göstermeyi kabul etmektesiniz.
 9. SORUMLULUĞUN REDDİ
  TeraryumApp Hizmetleri “olduğu gibi” sağlanmaktadır ve Hizmetlerimizin içeriği veya özellikleri hakkında herhangi bir beyanda bulunmayız ve bulunamayız. TERARYUMAPP, HİZMETLERİMİZİ “OLDUĞU GİBİ” VE USCA & GÜDELOĞLU DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
  Av. Kemal Selim USCA
  Av. Kürşad GÜDELOĞLU
  “MÜSAİT OLDUĞU ŞEKİLDE” SAĞLAMAKTADIR VE HİZMETLERİMİZ İLE İLGİLİ OLARAK (İÇERDİĞİ TÜM İÇERİK DÂHİL) YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN
  VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SINIRLAMA OLMAKSIZIN TATMİN EDİCİ KALİTE, TİCARETE UYGUNLUK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME DÂHİL
  AÇIK, ZIMNİ, YASAL VEYA BAŞKA TÜRLÜ HİÇBİR ÇEŞİT GARANTİ VERMEMEKTEDİR. TERARYUMAPP HİZMETLERİMİZİN KESİNTİSİZ, GÜVENLİ VEYA
  HATASIZ OLACAĞI, HİZMETLERİMİZDEKİ HERHANGİ BİR KUSUR VEYA HATANIN ORTAYA ÇIKARILACAĞI VEYA DÜZELTİLECEĞİ VEYA HİZMET ÜZERİNDEN
  VEYA HİZMETLERİMİZ ARACILIĞIYLA ELDE ETTİĞİNİZ HERHANGİ BİR İÇERİK VEYA BİLGİNİN AMAÇLARINIZ İÇİN DOĞRU VEYA UYGUN OLACAĞINI BEYAN ETMEMEKTE VEYA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR. AYRICA, TERARYUMAPP HERHANGİ BİR ZAMANDA AKTİF KULLANICILARIN SAYISI; KULLANICILARIN
  SİZİNLE İLETİŞİM KURMA VEYA TANIŞMA KABİLİYETİ VEYA İSTEĞİ VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA TANIŞTIĞINIZ KULLANICILARLA NİHAİ UYUMLULUK
  VEYA ONLARIN DAVRANIŞI İLE İLGİLİ HİÇBİR GARANTİ VERMEZ. TERARYUMAPP, SİZİN VEYA BAŞKA BİR KULLANICININ VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFIN HİZMETLERİMİZ ARACILIĞIYLA YAYINLADIĞI, GÖNDERDİĞİ VEYA ALDIĞI HERHANGİ BİR İÇERİKTEN SORUMLUK ÜSTLENMEZ VE TERARYUMAPP ARACILIĞIYLA İLETİŞİM KURABİLECEĞİNİZ HERHANGİ BİR KULLANICININ KİMLİĞİ, NİYETİ, MEŞRULUĞU VEYA DOĞRULUĞUNDAN SORUMLULUK ÜSTLENMEZ. HİZMETLERİMİZİN KULLANIMI ARACILIĞIYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA TÜRLÜ ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR MATERYALE SİZİN TAKDİRİNİZLE VE RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE ERİŞİLMEKTEDİR.
  USCA & GÜDELOĞLU DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
  Av. Kemal Selim USCA
  Av. Kürşad GÜDELOĞLU
  TERARYUMAPP, HERHANGİ BİR GÜVENLİK İHLALİNDEN VEYA HERHANGİ BİR VİRÜS, YAZILIM HATASI, KURCALAMA, KORSANLIK, SAHTEKARLIK, HATA, İHMAL, KESİNTİ, KUSUR, ÇALIŞTIRMADA VEYA İLETİMDE GECİKME, BİLGİSAYAR HATTI VEYA AĞ ARIZASI VEYA DİĞER HERHANGİ BİR TEKNİK VEYA
  DİĞER KESİNTİ VEYA ARIZADAN KAYNAKLANAN HASARLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE BİLGİSAYAR DONANIMINIZIN, BİLGİSAYAR YAZILIMINIZIN VEYA DİĞER EKİPMAN VEYA TEKNOLOJİNİZİN HASAR GÖRMESİNDEN SORUMLU DEĞİLDİR.
 10. REKLAMLAR VE ÜÇÜNCÜ TARAF İÇERİĞİ
  Birçok abonelik tabanlı hizmet gibi bizim web sitelerimizde de reklamlar bulunmaktadır. Hizmetlerimiz üçüncü taraflarca sunulan reklamlar ve
  promosyonlar ve diğer web siteleri veya kaynaklara bağlantılar içerebilir. TeraryumApp, içeriğindeki üçüncü taraflara ticari olmayan bağlantılar veya referanslar da sağlayabilir. TeraryumApp, herhangi bir harici web sitesinin veya kaynağının ya da içeriğinin ulaşılabilir olmasından (veya
  olmamasından) sorumlu değildir. Ayrıca, TeraryumApp üçüncü taraf web siteleri veya kaynakları tarafından sunulabilecek herhangi bir ürün veya hizmetten sorumlu değildir ve bunları onaylamaz. Hizmetlerimiz aracılığıyla ulaşılabilir kılınan üçüncü taraflarla etkileşime geçmeyi seçerseniz sizinle ilişkileri söz
  konusu tarafın şartlarına tabi olacaktır. TeraryumApp bu gibi üçüncü tarafların şartlarından veya eylemlerinden sorumlu değildir.
 11. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI
  TeraryumApp’in yükümlülüğü, geçerli yasa tarafından izin verilen azami ölçüde sınırlıdır.
  YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, TERARYUMAPP İŞTİRAKLERİ, ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VEYA HİZMET SAĞLAYICILARI
  HİÇBİR DURUMDA AŞAĞIDAKİLERDEN DOĞAN, DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK MARUZ KALINMIŞ KAR KAYBI, VERİ, İTİBAR VEYA DİĞER SOYUT KAYIPLAR DÂHİL DOLAYLI, SONUÇ ŞEKLİNDE, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, TALİ, ÖZEL, CEZA NİTELİĞİNDE, SABİT VEYA ARTTIRILMIŞ TAZMİNATTAN SORUMLU
  OLMAYACAKTIR:TERARYUMAPP’E SÖZ KONUSU ZARAR OLASILIĞI HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞ OLSA BİLE, (I) HİZMETLERE ERİŞİMİNİZ VEYA HİZMETLERİ
  KULLANMANIZ YA DA ERİŞEMEMENİZ VEYA KULLANAMAMANIZ, (II) BAĞLI KURULUŞLARIMIZIN HERHANGİ BİRİSİNİN HİZMETLERİ ÜZERİNDE VEYA
  ONLAR VASITASI İLE VEYA HİZMETLER İLE İLİŞKİLİ ŞEKİLDE HERHANGİ BİR KULLANICININ VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFIN DAVRANIŞI VEYA İÇERİĞİ VEYA (III)
  İÇERİĞİNİZE YETKİSİZ ERİŞİM, İÇERİĞİNİZİN YETKİSİZ KULLANIMI VEYA DEĞİŞTİRİLMESİ. GEÇERLİ YASANIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, HİZMETLER İLE İLGİLİ TÜM TALEPLER İÇİN TERARYUMAPP’İN SİZE KARŞI TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ HİÇBİR DURUMDA, GEREK YASAYA DAYANARAK GEREK KANUN VE HAKKANİYET ÇERÇEVESİNDE TERARYUMAPP’E KARŞI HERHANGİ BİR MAHKEMEDE İLK DAVA, TAHKİM VEYA BAŞKA BİR YASAL İŞLEM BAŞLATMA TARİHİNİZDEN HEMEN ÖNCEKİ ON İKİ (12) AYLIK SÜRE BOYUNCA HİZMETLER İÇİN SİZİN TARAFINIZDAN TERARYUMAPP’E ÖDENEN TUTARI, VAR İSE,
  AŞMAYACAKTIR. HEMEN ÖNCEKİ CÜMLEDE BELİRTİLEN TAZMİNAT SINIRLANDIRMALARI (i) YÜKÜMLÜLÜĞÜN DAYANDIĞI GEREKÇEYE BAKILMAKSIZIN (GEREK KUSUR, SÖZLEŞME, HAKSIZLIK, YASA GEREKSE BAŞKA BİR ŞEKİLDE), (ii) HAKLARIN, AYRICALIKLARIN VEYA YÜKÜMLÜLÜKLERİN İHLAL EDİLME TÜRÜ NE OLURSA OLSUN VE (iii) TÜM OLAYLAR, HİZMET VE BU SÖZLEŞME BAKIMINDAN GEÇERLİDİR. BU MADDE 13’TE BELİRTİLEN SORUMLULUK
  SINIRLAMASI HÜKÜMLERİ, BU ANLAŞMA KAPSAMINDAKİ ÇÖZÜM YOLLARINIZ TEMEL AMAÇLARINA GÖRE BAŞARISIZ OLSA BİLE GEÇERLİ OLACAKTIR.
  BAZI ULUSLARARASI YARGI ÇEVRELERİ BELİRLİ ZARARLARIN MUAF TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU YÜZDEN BU BÖLÜMDEKİ İSTİSNA VE SINIRLAMALARIN BAZILARI VEYA TAMAMI SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.
 12. RESMÎ OLMAYAN ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ SÜRECİ
  Herhangi bir nedenle Hizmetlerimizden memnun değilseniz lütfen önce TeraryumApp Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin, böylece, dışarıdan yardıma ihtiyaç duymadan endişelerinizi çözmeye çalışabiliriz. TeraryumApp’e karşı bir anlaşmazlık, talep veya uyuşmazlık öne sürmeyi seçerseniz bu koşullar geçerli
  olacaktır. Bölüm 15’te belirtilen bu Anlaşmazlık Çözümü Süreci ve arabuluculuk ve yargı Prosedürlerinin amaçları için, “TeraryumApp”, bağlı kuruluşlarımızı, çalışanlarımızı, lisans verenlerimizi ve hizmet sağlayıcılarımızı içerecektir. TeraryumApp sizin ile ilişkisine değer verir ve Anlaşmazlıkların resmî olmayan şekilde çözümlenmesinden (aşağıda tanımlandığı gibi) kaynaklanan karşılıklı faydayı takdir eder. Bir Anlaşmazlığı resmî olarak tahkime veya asliye mahkemesine götürmeden önce, ilk olarak “TOBB ETÜ Yerleşkesi 2. Kısım, Teknoloji Transfer Ofisi , Söğütözü caddesi no:43 Çankaya / ANKARA”
  adresine ayrıntılı bir bildirim (“Bildirim”) göndermeyi kabul ediyorsunuz. Teraryumapp’in sizin ile bir Anlaşmazlığı varsa, Teraryumapp ilk olarak dosyamızda bulunan en yeni e-posta adresinizden veya dosyada e-posta adresi yoksa hesabınızla ilişkili diğer iletişim bilgilerinden size bir Bildirim göndermeyi kabul etmektedir. Bildiriminiz şu bilgilerin hepsini içermek zorundadır: (1) tam adınız; (2) bir resim veya profilinizin ekran görüntüsü, adresiniz, cep telefonu numaranız, e-posta adresiniz, ve varsa hesabınızı kaydetmek için kullandığınız doğum tarihi dâhil olmak üzere Teraryumapp’in hesabınızı tanımlamasını
  sağlayan bilgiler ve (3) tazminat iddialarınızın (varsa) ilgili hesaplaması ile birlikte talep(ler)inizin niteliği ve olgusal dayanağı ve istediğiniz tedbir dâhil olmak üzere Anlaşmazlığınızın ayrıntılı bir açıklaması. Bu Bildirimi geçerli olması için ıslak imzalı olması gerekir.Teraryumapp’in Bildirimi de aynı şekilde Anlaşmazlığının ayrıntılı bir açıklamasını ortaya koymalı ve bu açıklama, tazminatlarımızın (varsa) ilgili hesaplaması ile birlikte talep(ler)inin niteliğini ve olgusal temelini ve istediği tedbiri içermelidir. Siz ve Teraryumapp Anlaşmazlığı çözmek için iyi niyetle görüşme yapmayı kabul ediyorsunuz. Bu
  iyi niyetli görüşmelerin bir parçası olarak, Teraryumapp Anlaşmazlığınızı görüşmek için sizinle bir telefon konferansı talep ederse, avukat tarafından temsil edilmeniz durumunda avukatınız ile birlikte şahsen katılmayı kabul ediyorsunuz. Aynı şekilde,Teraryumapp’in Anlaşmazlığını sizin ile tartışması için siz bir telefon konferansı talep ederseniz Teraryumapp bir temsilcinin katılmasını sağlamayı kabul etmektedir (Av.Kemal Selim Usca İstanbul 1 Nolu barosu 89129). Bu resmî olmayan süreç, Anlaşmazlığın çözümüne yol açmalıdır. Ancak, tamamen tamamlanmış bir Bildirimin alınmasından sonraki 60 gün içinde
  Anlaşmazlık çözülmediği ve Taraflar bu resmî olmayan anlaşmazlık çözümü süresinin uzatılması için karşılıklı anlaşmaya varmamış olduğu takdirde siz veya Teraryumapp yargı yoluna başvurabilirsiniz. Bu resmî olmayan anlaşmazlık çözümünün tamamlanması, herhangi bir tahkim talebi veya asliye mahkemesi davası başvurusunda bulunmanın bir ön koşuludur. Bunu yapmamak, bu Sözleşmenin ihlalidir. Siz ve Teraryumapp bu resmî olmayan anlaşmazlık çözümü sürecine katılırken, zaman aşımı yasası ve tüm başvuru ücreti son tarihleri için zaman aşımı kesilecektir.
 13. UYGULANACAK HUKUK
  Herhangi bir Anlaşmazlık için Türkiye Cumhuriyeti hukuku ve yasaları geçerli olacaktır. Yasanın izin verdiği en geniş ölçüde, bu Sözleşmeden veya Hizmetlerimizden kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan tüm Anlaşmazlıklar için, kanunlar çelişkisi kurallarına bakılmaksızın, Türkiye Cumhuriyeti yasaları geçerli olacaktır.
 14. MAHKEME YERİ/HEYETİ SEÇİMİ
  Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, herhangi bir nedenle tahkime tabi olmayan tüm talepler Ankara veya İstanbul mahkemelerinde dava edilmelidir.
  Sözleşmeden, Hizmetlerimizden veya sizinTeraryumApp’le ilişkinizden kaynaklanan ve herhangi bir sebeple tahkime sunulması veya asliye mahkemesinde dava edilmesi gerekmeyen tüm talepler münhasıran Ankara veya İstanbul mahkemelerinde dava edilecektir. Siz ve TeraryummApp, yetkili mahkemelerin
  kişisel yargı yetkisini kabul ediyorsunuz ve bu mahkemelerin uygunsuz bir yargılama heyeti oluşturduğuna ilişkin iddialardan feragat ediyorsunuz.
 15. SİZİN TARAFINIZDAN TAZMİN
  Eylemleriniz nedeniyle TeraryumApp aleyhine bir talepte bulunulması durumunda TeraryumApp’in zararlarını tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz.
  Yürürlükteki yasalar kapsamında izin verildiği ölçüde TeraryumApp, bağlı kuruluşlarımız ve onların ve bizim yetkililerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, vekillerimiz ve çalışanlarımızı, herhangi bir şekilde sizin Hizmetlerimize erişiminiz veya onları kullanmanız, İçeriğiniz, diğer kullanıcılara karşı sizin davranışınız veya sizin bu Sözleşmeyi ihlal etmenizden kaynaklanan veya bunlarla ilgili her türlü şikâyet, talep, iddia, zarar, kayıp, masraf, borç ve harcama karşısında korumayı, savunmayı ve zararlarını tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz.
 16. KOŞULLARIN KABULÜ
  Hizmetlerimizi kullanmakla bu Sözleşmenin Koşullarını kabul etmiş olursunuz. Hizmetlerimizi mobil cihaz, mobil uygulama veya bilgisayar yoluyla kullanmakla, (i) zaman zaman değiştirebileceğimiz bu Koşullar, (ii) Gizlilik Politikamız, Çerez Politikamız, Topluluk Yönergelerimiz ve Güvenlik İpuçlarımız ve (iii) Satın Alma Üzerine Ek Koşullarımız ile bağlı olmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin koşullarının tümünü kabul etmediğiniz ve onlar ile bağlı olmayı onaylamadığınız takdirde Hizmetlerimizi kullanmaya hakkınız yoktur. Tüm zamirler ve bunların her türlü varyasyonunun, atıfta bulunulan kuruluşların veya kişilerin kimliğinin gerektirdiği şekilde erkek, kadın, nötr, tekil veya çoğul anlamına geldiği kabul edilecektir.
 17. SÖZLEŞMENİN TAMAMI
  Bu Sözleşme, önceki tüm sözleşmelerin veya beyanların yerine geçer. Gizlilik Politikası, Çerez Politikası ile birlikte bu Koşullar, Hizmetlerimizin kullanımı ile ilgili olarak siz ve TeraryumApp arasındaki sözleşmenin tamamını içerir. Koşullar, aramızdaki yazılı veya sözlü önceki tüm sözleşmelerin, beyanların ve
  düzenlemelerin yerine geçer. Bu Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz, yasa dışı veya başka bir şekilde uygulanamaz bulunması durumunda, Koşulların geri kalanı tam olarak yürürlükte olmaya devam edecektir. Şirketin bu Koşullardaki herhangi bir hakkı veya hükmü kullanmaması söz konusu hak
  veya hükümden feragat oluşturmayacaktır. TeraryumApp hesabınızın devredilebilir olmadığını, hesabınız ve içeriği ile ilgili haklarınızın tamamının yasa aksini öngörmedikçe ölümünüz üzerine sona ereceğini kabul etmektesiniz. Bu belge kapsamında verilen hiçbir hak ve lisans sizin tarafınızdan devredilemez veya temlik edilemez, ancak bizim tarafımızdan herhangi bir kısıtlama olmaksızın temlik edilebilir. Bu Koşulların bir sonucu olarak hiçbir temsilcilik, ortaklık, ortak girişim, güven veya bir başka özel ilişki veya istihdam yaratılmamaktadır ve TeraryumApp adına herhangi bir şekilde beyanda bulunamaz veya onu bağlayamazsınız.
  *LOKASYON BİLGİSİNE İLİŞKİN HÜKÜMLER
  TeraryumApp Gizlilik Politikası hükümlerine ve yasal mevzuata uygun olarak konum bilginizi aşağıdaki açıklandığı şekilde izniniz dahilinde işleyebilir. Haritadaki anlık konumunuzu sadece siz görebilirsiniz, diğer kullanıcılara açık değildir. Eğer bir sinyal paylaşırsanız, sinyali gönderdiğiniz konum pin olarak diğer kullanıcılara gösterilmektedir. Sinyal eklemediğiniz sürece diğer kullanıcılar sizinle etkileşime geçemezler. Hiç bir koşulda diğer kullanıcılar anlık konumunuzu göremezler ve takip edemezler. Sadece sinyali gönderdiğiniz konumu görebilirler. Sinyal pinleri 24 saat boyunca aktiftir, 24 saat sonra otomatik olarak silinirler. Uygulamayı indirdiğiniz takdirde IP adresi üzerinden bulunduğunuz ilin tespit edileceğini kabul ediyorsunuz. Bunun
  için herhangi bir izin veya açık rıza alınmamaktadır. Haritaya tıkladığınızda veya giriş yaptığınız takdirde size konum bilgisine erişim izni verip vermediğiniz sorulmaktadır. İzin verdiğiniz takdirde tekrar izin istenilmeyecektir. Ancak istediğiniz zaman telefonunuzun ayarlar>TeraryumApp>izinler yönergesini izleyerek konum bilginize erişilmesine ilişkin izninizi iptal edebilirsiniz. Konum erişimine izin vermediğiniz takdirde bulunduğunuz ilin konumu kullanılarak uygulamayı kullanabilirsiniz ancak uygulamanın bütün hizmetlerinden faydalanamayabilirsiniz. Konum verileriniz Gizlilik Politikamıza ve yasalara uygun
  olarak işlenmektedir. Konum verilerinizin ne şekilde işlendiğini öğrenmek ve gizlilik ile alakalı detaylı bilgiye sahip olmak için www.teraryumapp.com adresindeki Gizlilik Politikamızı okuyabilirsiniz.


USCA & GÜDELOĞLU DANIŞMANLIK ŞİRKETİ
Av. Kemal Selim USCA
Av. Kürşad GÜDELOĞLU
TeraryumApp